Filma „Padoties aizliegts” vienu nedēļu būs skatāma kinoteātrī „K Suns”
Publicēts 7. janvārī, 2010.
Rīgas Kinostudijas dokumentālā filma „Padoties aizliegts”, kas rudenī debitēja kinoteātrī „Parex Plaza” un līdz Ziemassvētkiem apceļoja vairāk nekā 20 Latvijas pilsētas, tagad ir atgriezusies Rīgā un no 8. janvāra būs skatāma kinoteātrī „K Suns”. Papildus filmas veidotāji piedāvā iespēju Rīgas skolām un augstskolām pieteikt filmas „Padoties aizliegts” viesizrādi savas skolas telpās.

„Viesojoties Latvijas reģionos, bija vērojama liela atsaucība - pēc filmas noskatīšanās skatītāji aktīvi un vaļsirdīgi iesaistījās diskusijās, atklājot paralēles viņu un filmas varoņu dzīvēs. Uzskatu, ka šī filma var kalpot kā lielisks palīgmateriāls skolotāju un pasniedzēju darbam. Cilvēciskais stāsts rosina pārdomas par ģimenes lomu sabiedrībā, sporta lomu ģimenes attiecībās, sociāliem un politiskiem procesiem valstī un to ietekmi uz cilvēku likteņiem. Tas viss liek aizdomāties un palīdz izprast sev aktuālos jautājumus, tādēļ aicinām ikvienu Rīgas skolu izmantot iespēju un pietiekties uz filmas viesizrādi turpat skolā, vai arī noorganizēt kopīgu kinoteātra apmeklējumu,” saka Rīgas Kinostudijas valdes priekšsēdētājs un filmas producents Vents Horsts.

Dokumentālā filma „Padoties aizliegts” kinoteātrī „K Suns” būs skatāma no 8.janvāra līdz 14.janvārim, dodot iespēju dramatisko stāstu par sportistu Ritenieku ģimeni noskatīties tiem interesentiem, kuri to vēl nav paguvuši. Lai filmu varētu atļauties apmeklēt pēc iespējas vairāk skatītāju, šajā nedēļā tiek piedāvāta īpaša biļetes cena - 1.90 LVL.

Turklāt visas biļetes, kuras iegādātas uz kādu no šiem filmas seansiem, piedalīsies loterijā, un tās uzvarētājam būs iespēja baudīt romantisku nakti divām personām Vecgulbenes muižā.

Izbraukuma seansos skolās un augstskolās biļetes aptuvenā cena būs 0,50 - 1,00 LVL. Par filmas izrādīšanas iespējām skolās un noteikumiem interesēties Rīgas Kinostudijā, tel. 67790303, office@studio.lv.

Filma „Padoties aizliegts” stāsta par spēcīgu, pretrunu plosītu un kolorītu personību, kas ap sevi uzjunda dramatiskas kaislības it visā – ģimenes attiecībās, sportā, sadzīvē, politikā, saskarsmē ar līdzcilvēkiem un pasauli kā tādu. Ģimenes galva Aivars Ritenieks savus dēlus Arni un Raiti jau no 2 gadu vecuma trenē svarcelšanā, bet pusaudžu vecumā brāļi uzsāk bokseru karjeru. Pateicoties intensīvajai treniņu programmai, jauniešu karjera strauji virzās uz startu Olimpiskajās spēlēs.

Filmas sižets risinās ap sportistu iekšējiem konfliktiem un dēlu psiholoģiski saspringtajām attiecībām ar tēvu, bet līdztekus rit stāsts par cīņu ar sporta korupciju, birokrātiju un vispārējo situāciju valstī.

„Padoties aizliegts” stāstā caurvijas gan drāma, gan traģikomēdija, ko nodrošina kolorītie personāži. Filmas tapšanā izmantots arī unikāls ģimenes video arhīvs no 20. gadsimta 80. gadiem. Filmas radošo kodolu veido kinorežisors Dzintars Dreibergs un scenāriste - producente Elvita Ruka.

Vairāk par filmu www.padotiesaizliegts.lv


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: